עיצוב מצבות אומנות ועוד...


בתקופה זו של עיצוב ויצור מתוחכם, מחפשים יצרני מצבות דגמי שיש מיוחדים ברחבי העולם.
יצור מצבות דורש בימינו חשיבה ויצירתיות, אומני שיש ואבן, סרקו מחצבות ברחבי תבל בכדי ליצור ייחודיות במשטחי שיש המיבאים לישראל.
ההתעסקות בלוויה ובקבורה הינה מצווה וחובה עלינו לנהוג בכבוד למתים, לכן גם הלקוח האבל יחפש להשקיע את כספו על מצבות מיוחדות, דגמי שיש מרהיבים שלא נחצבים בישראל.
שלושים יום לאחר קבורת המת נוהגים לקבוע מצבה על קברם של הקרובים לנו.
יצרני מצבות מספקים את הזמנת המצבה על פי דרישת הלקוחות.ברוב בתי הקברות מאפשרים לבנות מצבות על פי רצונם של בני המשפחה. עלות מצבה תלויה בסוג שיש או אבן, בגודל בצורת חציבת שיש ועוד...
את המצבות יוצרים מאבנים שונות. קיימיםסוגים רבים ושונים של שיש ואבן למצבות, שיש או אבן ליצור מצבות יכול להגיע בצורת גימור כזו או אחרת וכמובן באיכויות שונות.
לדוגמא :
שיש טורקי, קרמיקה - מרמרה
שיש זה מגיע מהאי מרמרה (מיצרי הבוספרוס). שיש זה משמש כחומר גלם נפוץ, ניתן להשתמש בו גם לעיבוד מצבות.

היצרנים מייבאים שיש ואו אבן ממקומות שונים בעולם: טורקיה, סין, איטליה, ספרד, רוסיה גוואטמלה ועוד, בדרך זו מפעלי מצבות מיוחדות מצליחים לגוון את תחום התמחותיהם.
מפעלי יצור מצבות מתמחים ב:
ייצור מצבות שיש, יצור מצבות אבן, יצור אנדרטאות, עיצוב מצבות, שיפוץ, תחזוקת מצבות, שילוב אלמנטים מיוחודים: חריטה באבן, עיצוב סגנונות כיתובים שונים, הוספת אותיות למצבות, עיבוד וסיתות אבנים, שילוב סוגי אבנים שונים, חציבה וחריטת צורות שונות, הטבעת תמונות ציורים, פיסול אומנותי באבן ועוד.
לשיש טורקי צבע מתעתע, בין תכלת לאפרפר, מנומר משהו לעיתים אפילו מפוספס בשחור. יש לציין שלשיש טורקי תגובה יפה לעיבוד וליטוש.
שיש טורקי מסוגים שונים נועדו לשימוש גם בבניית חמאם טורקי.
סוגים נוספים של אבנים לבחירה:
אבן טבעית, שיש, גרניט, אבני בזלת, אבן חברון, קרמיקה, אבן גלילית, חלילה, עצמון, שיש טורקי, גרניט שחור, גרניט סרדו, וגרניט בצבעים שונים ומרהיבים ועוד.
שיש גרניט :
שיש גרניט ניתן לשימוש ליצור מצבות. המצבות העשויות שיש טורקי הינן מצבות איכות.
דגמי השיש הטורקי נעים בין גוונים שונים של שחור עד אפור, קרמיקה צבעונית, אדום ירוק וכו'.
חומר הגלם ממנו עשוי השיש מיובא כל רחבי העולם.

כל הזכויות שמורות לשיש דיין 2008 ©

מאמרים

עיצוב מצבות 

 
גלישה נעימה
 
שיש דיין
נצרת עלית
מגדל העמק